Vzdělávání pro školy i rodiny
Vítejte

Vážení přátelé,

srdečně vás vítám na stránkách projektu Vzdělávání pro školy i rodiny, instituce s akreditací MŠMT ČR.

Mgr. Šárka Kociánová

Odborný akreditovaný seminář: Pracovněprávní povinnosti ředitelů škol

PRO VELKÝ ZÁJEM VYPSÁNY NOVÉ TERMÍNY! Vzhledem ke značnému zájmu o tento seminář, jenž se v plánovaném termínu uskutečnil v úterý 16. dubna a věnoval se důležitým povinnostem ředitelů škol a školských zařízení v oblasti pracovního práva, jsme pro vás vypsali další dva termíny, a sice ve čtvrtek 30. května 2019 a v úterý 11. června 2019. Seminář se zaměřuje na roli ředitele coby zaměstnavatele pedagogických i nepedagogických pracovníků a povede jej Mgr. Pavel Zeman, bývalý ředitel školského úřadu a vedoucí odboru školství Krajského úřadu České Budějovice, erudovaný školitel a lektor v oblasti řízení a hospodaření škol.


Odborný seminář s akreditací MŠMT: Kvalitní stravovací a pohybový režim jako součást prevence syndromu vyhoření u pedagogů

Pracovníci pomáhajících profesí, tedy v plné míře i pedagogové všech typů škol, jsou kvůli zvýšené psychické zátěži a pravidelným stresovým atakům vystaveni zvýšenému nebezpečí vzniku syndromu vyhoření neboli burn-out syndromu. Chcete-li se dozvědět, jak tomuto nepříznivému stavu předejít, jak nepřehlédnout varovné signály či jak se jim účinně bránit, navštivte ve čtvrtek 6. června 2019 akreditovaný seminář, který vám nabídne řadu praktických rad, tipů a postupů, z nichž mnohé si také vyzkoušíte na vlastní kůži. Seminář povede Mgr. Šárka Kociánová, jež řadu let působila jako výživová poradkyně, sportovní dietoložka a lektorka výživových kurzů a v současné době se jako kvalifikovaná lektorka věnuje rovněž praktikování jógy. Problematiky objasňující funkci trávicí soustavy se v hodinovém bloku ujme doc. MUDr. Petr Zach, CSc. 


Ochutnávka paměťového tréninku zcela zdarma 14. března 2019

Ochutnávka paměťového tréninku v rámci Národního týdne trénování paměti proběhla ve čtvrtek 14. března 2019. Těšíme se na vás na některé z příštích akcí.

2. kolo celostátní konference s akreditací MŠMT: Ředitel školy – jeho klíčové povinnosti, kompetence a role

Druhé kolo ředitelské konference se konalo v pondělí 11. března 2019. Těšíme se na vás na některé z příštích akcí.


Odborný seminář s akreditací MŠMT: Praktický manuál ředitele školy

Tento seminář proběhl 5. února 2019. Těšíme se na vás na některé z příštích akcí.