Celostátní konference: Efektivní příprava na povinný poslední ročník předškolního vzdělávání

2. konání celostátní konference pro ředitelky a ředitele mateřských škol

Efektivní příprava na povinný poslední ročník předškolního vzdělávání

Datum konání: úterý 29. listopadu 2016 (8–17 h, prezence a ranní coffee break 8–8.45 h)

Místo konání: konferenční sál 4* hotelu Artemis, U Sluncové 14, Praha 8

PLÁNOVANÝ PROGRAM KONFERENCE

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR přijala v květnu novelu školského zákona, jež mj. od školního roku 2017/2018 zavádí povinné předškolní vzdělávání pro děti, které v roce před zahájením školní docházky dosáhnou věku 5 let. Pro ředitelky a ředitele mateřských škol znamená novela nové povinnosti v administrativní, pedagogické i kontrolní oblasti, navíc s sebou nese řadu výkladových nejasností a taktéž klade mnohem větší nároky na kvalitní komunikaci a spolupráci s rodiči.

Program konference se zaměří na legislativní problematiku související se zajištěním povinného předškolního vzdělávání i na pedagogické a psychologické aspekty tohoto kroku ve vztahu k dětem, pedagogům a rodičům. Především však účastníci získají řadu tipů a prověřených námětů na podporu školní připravenosti dítěte v klíčových oblastech rozvoje schopností a dovedností, podrobněji pak bude probrána oblast grafomotoriky. V neposlední řadě se budeme věnovat nejčastějším příčinám OŠD a možnostem, jak jim předejít.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Vystoupení na konferenci přislíbily:

• Mgr. Aneta Kačmariková, MPA, právnička odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje

• PhDr. Jana Kropáčková, Ph.D., odborná asistentka působící na katedře primární pedagogiky PedF UK

• prof. PhDr. Lenka Šulová, CSc., vedoucí oddělení sociální psychologie katedry psychologie FF UK

• Mgr. Jana Kulštrunková, poradenská speciální pedagožka, SPC při ZŠ pro zrakově postižené v Praze

• PaedDr. Drahomíra Jucovičová, poradenská speciální pedagožka, lektorka a majitelka nakladatelství vydávajícího publikace a pomůcky zaměřené na děti s SVP

BENEFITY KONFERENCE

Po absolvování akce obdržíte elektronickou formou certifikát potvrzující vaši účast na akci. Kromě znalých a zkušených lektorek s bohatou praxí a informačně hutného programu s přednáškami mapujícími zevrubně a z několika úhlů danou problematiku se můžete těšit na příjemnou atmosféru, skvělý kulinářský zážitek, drobné dárkové předměty od partnerů, osobní dárek od pořadatelky konference, hrníčkovou benefici či závěrečné losování o zajímavé ceny.

Konference se koná v reprezentativním prostředí čtyřhvězdičkového hotelu s celodenním občerstvením zahrnujícím i bohaté obědové čtyřchodové menu, a to za cenu 1990 Kč. V případě, že se z jedné školy či organizace přihlásí 2 a více účastníků, získává každý z nich 15% slevu, tzn. cena vstupného pak bude činit 1692 Kč/osoba.

Cenu uvádíme bez skrytých poplatků, tj. včetně 21% DPH!